İbrahim Saraçoğlu
Hoşgeldiniz
Giriş


İbrahim Saraçoğlu Lahana Turşusu Yapımı - B12 Vitamin Eksikliği

Prof Dr İbrahim Saraçoğlu Lahana turşusu yaptırıyor. B12 vitamin eksikliği olanlar dikkatle izlesinlerZahide ile Yetiş Hayata Atv 03.04.2015

Kür için gerekli olan malzemeler: Lahana, tuz, kimyon tohumu

Kürün hazırlanması: lahanalar ince ince doğranıyor. Doğranan lahanalar bir kase ye koyulacak. Üzerine bir buçuk çay kaşığı tuz ilave edilecek. Bir tutam kimyon tohumu serpiyoruz. Kimyon tohumunu koyarsak lezzetli bir turşu olacaktır. Karışım mıncıklanıyor iyice ezilmesi gerekiyor. Lahananın suyunun çıkması gerekir.  Çok titiz çalışılması gerekiyor. Yani hijyen kurallarına dikkat edilmesi gerekiyor. Karışım cam kavanoza koyulur.  Kavanoz içine koyulan karışım iyice bastırılması gerekiyor. Kavanozun içerisine ağır bir taş koyulur. Ağzını bez ile kapatmak gerekiyor. Kapak kullanmamak gerekiyor. Hazırlanan kavanoz karanlık bir yere koyulacak. 5-6 gün içerisinde B12 üretimi oluşacaktır. Temiz hazırlanmış ise üstünün küflenmemesi gerekir. Eğer küf oluşursa kaşık ile üzerinden küfler alınabilir.

Kürün uygulanması: hazırlanan turşunun suyu ve lahanalar istenildiği kadar tüketilebilir.

Not: B12 eksikliğinden dikkat eksikliği meydana gelir. B12 eksikliği sinirli yapar. Ayrıca B12 eksikliği kansızlık ve anemide demektir.

Kürün iyi geldiği hastalıklar:  B12 vitamin eksikliği olanlar   

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by İbrahim Saraçoğlu - Kategori: Dr. İbrahim Saraçoğlu Kürleri
40,956 İzlenme


Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS


İbrahim Saraçoğlu

Sitemizde kullanılan tüm makale ve resimler bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgilerin uygulanması tamamen kişiye aittir. Doktor kontrolü haricinde uygulama yapmanız tavsiye edilmez.

İbrahim Saraçoğlu Kürleriİbrahim Saraçoğlu soğan kürü İbrahim Saraçoğlu - Zayıflama Kürü ibrahim saraçoğlu avakado

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
www.ibrahimsaraçoğlu.com web sitesi kar amacı gütmeyen Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun Youtube video sitesine Herkese açık olarak yüklenen videolarının izlenebildiği bir video portalıdır. Bu site Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun resmi web sitesi değildir. www.ibrahimsaraçoğlu.com sunucularında video barındırılmamaktadır. www.ibrahimsaraçoğlu.com sitesindeki tüm videolar Youtube video sitesinden alınmıştır. Video ve yayınların kaldırılması ve telif hakkı şikayetleriniz için www.ibrahimsaraçoğlu.com iletişim sayfasında bulunan iletişim formunu kullanarak iletişim kurabilirsiniz. Site yönetimi iletişim yöntemi iletişim sayfasında bulunan iletişim formudur. Her türlü görüş/ öneri/ ve şikayetleriniz için iletişim formunu kullanabilirsiniz. İletişim formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğluna Soru Sormak ve Ürünlerini Satın Almak İçin Resmi web sitesi olan profsaracoglu.com sitesine tıklayın.