İbrahim Saraçoğlu
Hoşgeldiniz
Giriş


İbrahim Saraçoğlu - Kaş dökülmesi için kaşları gürleştirmek için kür

İbrahim Saraçoğlu - Kaş dökülmesi için kaşları gürleştirmek için kür

Kaş dökülmesine bitkisel çözüm,kaş dökülmesi probleminin giderilmesine yardımcı olan bitkisel çözüm yolu hakkında bilgiler aşağıdaki makalemizde yer almaktadır.

Kaş dökülmesine bitkisel çözüm yolu hakkında bilgi sahibi olmak için aşağıdaki makalemize göz atmanızı öneririz. Özellikle soğuk ve aYaz kış aylarında, saç ve cildimiz gibi, kaş ve kirpiklerimiz de hasar görür. Bu olumsuz hava koşullarında makyajın da rolü büyüktür.

Her gün Makyaj yapanların özel bir onarım programı uygulaması gerekir. Çünkü hem makyaj malzemelerinin, hem temizleyicilerinin kimyasal etkileri zamanla ciddi bir yıpranma yaratır. Bu yıpranma da istenmeyen kötü sonuçlara yol açar.

Eğer bütün bunların sonucunda, yeterli ve doğru bir bakım yapılmazsa kaş ve kirpiklerimizin azalması kaçınılmaz olacaktır. Çoğumuz, hasar gören saç ve cildimiz için değişik bakım ürünleri-yöntemleri uygularız ama kaş ve kirpiklerimizi çoğu zaman ihmal ederiz. Oysa saçlar gibi onlar da düzenli bir bakım gerektirir. Kaş ve kirpik bakımında bazı kozmetik ürünlerin dışında, özellikle bitkisel yağlar kullanılmalıdır. Hasar görmüş kaş ve kirpikler için kullanılacak bitkisel yağlar, Nemlendirici etkilerine iyi cevap verirler. Göz ve göz çevresi kıllarına uygulanan doğal bakım, onları daha sağlıklı kılar ve şekil olarak göz alıcı hale getirir. Öyle ki, maskara ve kaş kalemine bile gerek kalmayabilir!

Kaşları güzelleştiren yağlar

Hint yağı ve tatlı badem yağı; kaş ve kirpikler için zararsız mükemmel nemlendiricilerdir. Yalnızca nemlendirmekle kalmaz aynı zamanda onları beslerlerde. Kirpiklerinizin doğal rengini ortaya çıkarmakta da çok marifetlidirler. Hint yağ; Hint yağı ağacının tohumlarından elde edilen zengin, Kayganlaştırıcı ve yumuşatıcı bir yağdır. Dudak bakımında da kullanılır. Tatlı badem yağı; badem ağacının tohumlarından sıkılır, nemlendirici ve besleyici etkileri vardır. Ancak şuna dikkat çekmek isterim: Acı badem yağı gözler için zararlıdır, kullanılmamalıdır.

Banyo sonrası maske :

1 çay kaşığı Hint yağı
1 çay kaşığı tatlı badem yağı

Yukarıda ki yağları iyice karıştırın, temiz bir pamuklu kulak çöpünü bu yağa daldırın ve özellikle banyo sonrası, kaşlara ve daha sonra göz içine ve göz çevresi cildine değdirmeden kirpiklere uygulayın.

Dikkat : Göz çevresi cildine değdirmemeye çalışınız.
Açıklama : Bir saat kalması yeterlidir.

İşlem sonunda gül suyu ile temizleyin. Gül suyu temizlerken nemlendiren ve onarıcı bakım yapan bir üründür. Sağlıklı, mutlu ve güzel kalın.

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: Dr. İbrahim Saraçoğlu Kürleri
70,797 İzlenme


Yorum Yazın

Yorumlar

 • İbrahim Saraçoğlu Banned Ekleme Tarihi KAŞLARIM NEDEN DÖKÜLÜYOR OLABİLİR?

  Kaşlar tamamen dökülebilir yada bir bölgede dökülmeler oluşabilir. Sıklıkla kaş dökülmelerine kadınlarda rastlanmaktadır. Bunun nedeni ise işin mutfağında olmayan kişilere kalıcı makyaj yaptırmak. Bir diğer neden ise kontür yaptırmak.
  Bunun dışında önemli bir faktör de stres. Hayatın her alanında karşımıza çıkan stres genel sağlık açısından olduğu gibi kaşlar açısından da risk grubunu oluşturuyor. Stres kaynaklı dökülmeler kalıcı yada geçici olabilir. Strese bağlı olarak alopesi areta denilen ve bağışıklık sisteminin zayıflığına bağlı olarak hastalık sakal, saç ve kaşlarda geçici dökülmelere neden olabilir.
  Ek olarak küçükken geçirilen laserasyonlar kaşların kalıcı dökülmelerine neden olabilir. Çünkü böyle bir durumda kaşların kökleri zarar görmektedir.
  Kaşların sürekli ovuşturulması sonucu yapılan travmalar kaş kayıplarına yol açabiliyor. Bunların dışında kaş dökülmelerine;
  Troid rahatsızlıkları
  Hormon seviyesinde değişiklik
  Genetik öykü yada ailede böyle bir durumun varlığı (Bu durum özellikle 30’lu yaşlardan sonra artmaya başlar. Bu durumdaki kişilerde kaşlar, özellikle uçlardan başlayarak seyrelir. )
  Yaralanma ve yanma
  Enfeksiyonlar yada geçirilen ağır hastalıklar
  Trikomania (kişinin dalgın bir şekilde farkında olmadan kaşları ile oynayarak yolması) neden olabilir.
  KAŞ DÖKÜLMESİ NASIL TEDAVİ EDİLİR?
  Kaş dökülmesinin (madarozis) tedavisini doğal ve tıbbi olmak üzere iki basamakta inceleyebiliriz. Tedavi sabır isteyen bir süreç ister.
  DOĞAL TEDAVİ: Doğal zeytin yağı ve badem yağı doğal süreçte kullanılabilecek iki önemli yağdır. Masaj yapılması şeklinde kullanılır. Kullanırken kaşlarınızı hırpalamadan yumuşak dokunuşlarla yapmaya özen göstermelisiniz. Kulak çubuğu ile muamele edebilirsiniz. Diğer bir metot ise aynı zamanda saçkıran tedavisinde halk arasında kullanılan sarımsaktır. Acı verici ama bir o kadar da etkili bir yöntemdir.
  TIBBİ TEDAVİ: Genelde tamamen dökülen kaşlar için uygulanır. Kaş ekimini esas alır. Bu tedavi kesin ve net bir çözümdür. Doğala nazaran maliyetlidir.
  Yine, kaş köklerini uyarmaları açısından kortizon türü ilaçlar da doktor kontrolünde enjeksiyon ile uygulanabilir. Bu tip ilaç tedavisini esas alan çeşitli uygulamalar da kullanılabilmektedir. Hangisinin en doğru olduğuna siz ve doktorunuz birlikte karar vereceksiniz.
  Şayet troid kaynaklı bir rahatsızlıktan ötürü kaşlarınız dökülmüş ise hastalığın tedavi edilmesi kaşlarınızı geri getirebilir.
  Kaşlardaki incelmeler ve dökülmeler zehirli guatr hastalığında da meydana geldiğinden bu hastalığın tedavisini aramanızda yarar var.
  SONUÇ OLARAK:
  Tedavi ararken, doğru tedavi çoğu zaman deneme yanılma ile belirlenir. Zaman isteyen bir süreçtir. Doğal ve tıbbi tedavinin sonuçları kişiden kişiye değişebilir. Bir metot ile alınan sonuç, siz de yararlı olmayabilir. Umudunuzu kaybetmeden denemeye devam etmeli ve sabırlı olmalısınız. Stresten uzak durmalısınız. En kesin tedavi sadece kaş ekimidir. Genetik kaynaklı olanlarda ise bakıma önem vermelisiniz.
RSS


İbrahim Saraçoğlu

Sitemizde kullanılan tüm makale ve resimler bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgilerin uygulanması tamamen kişiye aittir. Doktor kontrolü haricinde uygulama yapmanız tavsiye edilmez.

İbrahim Saraçoğlu Kürleriİbrahim Saraçoğlu soğan kürü İbrahim Saraçoğlu - Zayıflama Kürü ibrahim saraçoğlu avakado

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
www.ibrahimsaraçoğlu.com web sitesi kar amacı gütmeyen Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun Youtube video sitesine Herkese açık olarak yüklenen videolarının izlenebildiği bir video portalıdır. Bu site Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun resmi web sitesi değildir. www.ibrahimsaraçoğlu.com sunucularında video barındırılmamaktadır. www.ibrahimsaraçoğlu.com sitesindeki tüm videolar Youtube video sitesinden alınmıştır. Video ve yayınların kaldırılması ve telif hakkı şikayetleriniz için www.ibrahimsaraçoğlu.com iletişim sayfasında bulunan iletişim formunu kullanarak iletişim kurabilirsiniz. Site yönetimi iletişim yöntemi iletişim sayfasında bulunan iletişim formudur. Her türlü görüş/ öneri/ ve şikayetleriniz için iletişim formunu kullanabilirsiniz. İletişim formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğluna Soru Sormak ve Ürünlerini Satın Almak İçin Resmi web sitesi olan profsaracoglu.com sitesine tıklayın.