İbrahim Saraçoğlu
Hoşgeldiniz
Giriş


Yaşlanmaya Sebep Olan Besinlerden Bazıları

Hangi gıdalar yaşlanmaya yol açar? Yaşlanmayı geciktirmek için hangi besinleri tüketmekten vazgeçmeliyiz? Yaşlanma belirtilerinden kurtulmak için tüketilmemesi gereken yiyecek ve içecekler nelerdir?

Aşağıda yaşlanmaya neden olan 6 adet besini yazdık. 

Yaşlanmaya Sebep Olan 6 Besin:

1) Alkol:

Alkolün içeriğindeki toksinler ciltte solgunluğa, sivilce ve lekelere sebep olur. Uyku düzeni ve kalitesini de olumsuz yönde etkiler. Düzensiz ve yetersiz uyku da ciltte kırışıklığa ve pürüzlenmeye yol açar.

2) Siyah çay:

Siyah çayda bulunan yüksek çinko maddesi (tanin) diş lekelenmesine sebep olur. Fakat siyah çayı içine süt katıp tüketirseniz lekelerle savaşır.

3) Yanmış yiyecekler:

Dibi siyah renge dönecek derecede tutmuş, yanmış yiyecekler vücuttaki bağ dokularını bozan zararlı bir madde içerir. Bu da sağlığın bozulmasına ve yaşlanmaya sebebiyet verir. Yanan yiyeceklerin yanan kısmı kesinlikle giderilmeli, yanmış halde besin tüketilmemelidir.

4) Tuz:

Tuzdaki sodyum vücutta fazla su tutumuna ve şişliğe sebep olur. Genç ve canlı görünüm için tuzu azaltmak neredeyse tüm doktorların söz birliği ettiği bir öneridir.

5) Baharatlı yiyecekler:

Baharatlı yiyecekler vücuttaki alerjiyi azdırır. Menopoza girmiş kadınlarda baharatlı yiyecekler varisleri genişletir, derinin kızarık ve lekeli; dolayısıyla daha yaşlı görünmesine yol açar.

6) Enerji içecekleri:

Enerji içeceklerinin içerdiği asitler diş minesinde zedelenmeye ve lekelenmeye sebep olur. Enerji içeceği yerine su tercih etmek ise cildi güzelleştirir, sağlığı korur. Genç görünmek ve kendinizi dinç hissetmek için yeme içme alışkanlığımızda önerilere uyarak dikkat etmeliyiz.

 

 





Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

İgili Makaleler

RSS


İbrahim Saraçoğlu

Sitemizde kullanılan tüm makale ve resimler bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgilerin uygulanması tamamen kişiye aittir. Doktor kontrolü haricinde uygulama yapmanız tavsiye edilmez.

İbrahim Saraçoğlu Kürleriİbrahim Saraçoğlu soğan kürü İbrahim Saraçoğlu - Zayıflama Kürü ibrahim saraçoğlu avakado

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
www.ibrahimsaraçoğlu.com web sitesi kar amacı gütmeyen Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun Youtube video sitesine Herkese açık olarak yüklenen videolarının izlenebildiği bir video portalıdır. Bu site Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun resmi web sitesi değildir. www.ibrahimsaraçoğlu.com sunucularında video barındırılmamaktadır. www.ibrahimsaraçoğlu.com sitesindeki tüm videolar Youtube video sitesinden alınmıştır. Video ve yayınların kaldırılması ve telif hakkı şikayetleriniz için www.ibrahimsaraçoğlu.com iletişim sayfasında bulunan iletişim formunu kullanarak iletişim kurabilirsiniz. Site yönetimi iletişim yöntemi iletişim sayfasında bulunan iletişim formudur. Her türlü görüş/ öneri/ ve şikayetleriniz için iletişim formunu kullanabilirsiniz. İletişim formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğluna Soru Sormak ve Ürünlerini Satın Almak İçin Resmi web sitesi olan profsaracoglu.com sitesine tıklayın.