İbrahim Saraçoğlu
Hoşgeldiniz
Giriş


Yaban Gülü Yağının Cilde Faydaları

Yaban gülü yağının faydaları üzerine konuşmadan önce, her esansiyel yağın eşsiz birçok özelliği bünyesinde barındığını ifade etmek gerekmektedir. Doğal ve organik olarak üretilen bu yağlar cilt için en iyi solüsyondur ve cilt hastalıklarının tedavisinde de önemli bir role sahiptirler. Bu faydalı yağlardan biri ise gül çalısı çekirdeklerinin öz suyundan elde edilen yaban gülü yağıdır. Zeytinyağı gibi yaban gülü yağı da ‘soğuk preslenme’ yöntemiyle elde edilmektedir. Bu yağ içerisinde, retinol ya da A Vitamini, Omega 6, Omega 9 yağ asidi, çok güçlü bir antioksidan olan likopen, bir diğer çok güçlü bir antioksidan olan beta karoten ve mükemmel bir C Vitamini kaynağı barındırmaktadır.  Şimdi hep birlikte yaban gülü yağının faydalarına daha yakından göz atalım.

Yaban Gülü Yağının Faydaları Nelerdir?

 • Yara izlerinin bertaraf edilmesine yardımcı olmaktadır.
 • Nemlendirici özelliğinden dolayı ciltteki çatlakların azaltılması ve önlenmesine yardımcı olmaktadır.
 • Sedef hastalığı yaraları için çok faydalıdır.
 • Aşırı pigmentasyonlu ciltlerin tedavisinde yardımcı olmaktadır.
 • Yaban gülü yağı, doğrudan cilde uygulanarak cildi nemlendirmek için kullanılabilmektedir.
 • Güneş kremi vb. kremlere eklenerek kremlerin etkililiğini arttırmak için kullanılabilmektedir.
 • Ciltteki erken yaşlanma ve yıpranmalar üzerinde oldukça etkilidir. Bunun yanı sıra ciltte oluşan ince çizgi ve kırışıklıkları önlemek ve azaltmak için de kullanılabilir.
 • Yaban gülü yağı kuru yağ olmasından ötürü, ciltte nemli bir his bırakmaz. Bu nedenle, rahatlıkla yüz nemlendirici olarak kullanılabilmektedir.
 • Yüksek antioksidan ve kolay emilme özelliği olduğundan dolayı ciltteki toksinlerin ciltten uzaklaştırılmasında oldukça faydalıdır.
 • Bu yağın en önemli özelliklerinden biriyse, cildin güneşe maruz kalmasından ötürü oluşan yanıkların tedavisinde çok faydalı olmasıdır.
 • Yaban gülü yağının faydaları üzerine son söylenebilecek madde ise kuru ve zarar görmüş saçlarda kullanılabilen bir yağ olmasıdır. Bunun için yağın, küçük bir cezvede bir parça ısıtılması gerekmektedir. Sonrasında 10 dakika kadar kafa derisine masaj yaparak uygulanmalı ve ardından da saçlara iyice uygulanmalıdır. Son olarak, saçlar 1 saat sonra iyice yıkanarak işlem sonlandırılmalıdır.

 


Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

İgili Makaleler

RSS


İbrahim Saraçoğlu

Sitemizde kullanılan tüm makale ve resimler bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgilerin uygulanması tamamen kişiye aittir. Doktor kontrolü haricinde uygulama yapmanız tavsiye edilmez.

İbrahim Saraçoğlu Kürleriİbrahim Saraçoğlu soğan kürü İbrahim Saraçoğlu - Zayıflama Kürü ibrahim saraçoğlu avakado

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
www.ibrahimsaraçoğlu.com web sitesi kar amacı gütmeyen Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun Youtube video sitesine Herkese açık olarak yüklenen videolarının izlenebildiği bir video portalıdır. Bu site Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun resmi web sitesi değildir. www.ibrahimsaraçoğlu.com sunucularında video barındırılmamaktadır. www.ibrahimsaraçoğlu.com sitesindeki tüm videolar Youtube video sitesinden alınmıştır. Video ve yayınların kaldırılması ve telif hakkı şikayetleriniz için www.ibrahimsaraçoğlu.com iletişim sayfasında bulunan iletişim formunu kullanarak iletişim kurabilirsiniz. Site yönetimi iletişim yöntemi iletişim sayfasında bulunan iletişim formudur. Her türlü görüş/ öneri/ ve şikayetleriniz için iletişim formunu kullanabilirsiniz. İletişim formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğluna Soru Sormak ve Ürünlerini Satın Almak İçin Resmi web sitesi olan profsaracoglu.com sitesine tıklayın.