İbrahim Saraçoğlu
Hoşgeldiniz
Giriş


Saç Ekimi Ne Zaman ve Nasıl Yapılır?

Bay, bayan demeden herkesin ortak problemi olan saç dökülmesi artık sorun olmaktan çıkmaktadır. Saç dökülmesi sadece bayan ya da bay olarak ayırt edilmeden herkesin sorunu olmakta, hatta saç dökülmesi gençlerin de ortak sorunları halinde gelmektedir. Saç dökülmesinin en büyük nedenlerinden bazıları, çevresel sorunlar, hava kirliliği, radyasyon, hastalıklar ya da doğuştan gelen ve sonradan saç dökülmesine yol açan genetik faktörlerdir. Ama artık saç dökülmesi tarif olmaktadır, saç ekimi yaptırarak bu sorundan kurtulabilirsiniz nasıl mı? Saç dökülmesinden rahatsız olan 18 yaşını doldurmuş her genç saç ekimi yaptırabilir. Saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler illaki saçlarının tamamın dökülmesini beklemeden, saçlarında açılmaların çoğalmasını beklemeden, ya da her banyo sonrası dökülen saçların daha çok artmasını beklemeden saç ekimi yaptırabilir. Eğer bu tarz sorunlar yaşıyorsanız iş işten geçmesini beklemeden rahatsızlık duyduğunuz andan itibaren saç ekimi yaptırabilirsiniz. Saç kimi yaptırmak isteyen kişilerin bu işte profesyonelleşmiş kişiler tarafından yapılmasına dikkat edilmelidir. Saç ekimi öyle hemen olacak bir olay değildir, saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerde genetik bir hastalık var olup olmadığı, yüksek tansiyon, kalp rahatsızlığı gibi birçok hastalığın var olmaması gerekmektedir. Bu hastalıkların var olması dışında kan testi yapılarak saç ekimine uygun olup olmadığı da araştırılarak saç ekimi aşamasına geçim işlemleri başlamaktadır. Çünkü saç ekimi yapılacak kişiye anestezi verileceğinden saç ekimi uygun olup olmadığı uzman kişiler tarafından araştırılmaktadır.

Saç ekiminin zamanı var mıdır? Saç ekimin asla bir zamanı yoktur. Rahatsızlık duyulduğu andan itibaren saç ekimini yaptırabilirler. Saç ekimi nasıl yapılır? Saç dökülmesi yaşayan kişiler saçlarının tamamen dökülmesini beklemek gibi bir nedeni olamaz. Kişi saçlarında oluşan açılmalar ya da dökülmelerden rahatsızlık duyduğu andan itibaren saç ekimi yaptırabilir. Saç ekim yaptırmak isteyen kişiler ilk önce hastanede muayenelerinden geçtikten sonra, saç ekimine uygun olup olmadığını kanaat getirildikten sonra saç ekimi için işlemler başlatılmaktadır. Hastaya uygulanan anestezi ardından kişiye sağlıklı saçlardan alınan köklerden saç ekimi yapılmaktadır. Saç ekimi sırasında asla ağrı ya da sızı hissetme yaşanmamaktadır. Tamamen uyuşan saç köklerinin yerinde hiçbir his yaşanmamaktadır, ama saç ekimi bittikten sonra başımızda ağrı olabilir ama bu ağrı dayanılabilecek gibi değil ufak bir ağrı olmaktadır. Bu ağrıya ufak bir ağrı kesici de tesir edebilmektedir. Saç ekiminin faydasının ve de kalıcı olabilmesi için bir kaç seans uygulanması gerekmektedir.  Saç ekiminden sonra 6 aya yakın saçların çıkması da gözlenmektedir. Bu esnada hastanın sabırlı olması gerekmektedir, saç ekimi yapılan hastalarda genellikte yatış gözlenmemektedir. Bir kaç seans sonrasında eski gür saçlarınıza kavuşmanız sağlanacaktır. Saç ekimi uzman kişiler tarafında yapılması uygun olmaktadır. Saç ekimi hastadan hastaya da farklıklar göstermektedir. Yani kadın ve erkek bünyesi farklı olduğundan saç ekiminde farklılıklar da rastlamak mümkündür.

 


Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

İgili Makaleler

RSS


İbrahim Saraçoğlu

Sitemizde kullanılan tüm makale ve resimler bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgilerin uygulanması tamamen kişiye aittir. Doktor kontrolü haricinde uygulama yapmanız tavsiye edilmez.

İbrahim Saraçoğlu Kürleriİbrahim Saraçoğlu soğan kürü İbrahim Saraçoğlu - Zayıflama Kürü ibrahim saraçoğlu avakado

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
www.ibrahimsaraçoğlu.com web sitesi kar amacı gütmeyen Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun Youtube video sitesine Herkese açık olarak yüklenen videolarının izlenebildiği bir video portalıdır. Bu site Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun resmi web sitesi değildir. www.ibrahimsaraçoğlu.com sunucularında video barındırılmamaktadır. www.ibrahimsaraçoğlu.com sitesindeki tüm videolar Youtube video sitesinden alınmıştır. Video ve yayınların kaldırılması ve telif hakkı şikayetleriniz için www.ibrahimsaraçoğlu.com iletişim sayfasında bulunan iletişim formunu kullanarak iletişim kurabilirsiniz. Site yönetimi iletişim yöntemi iletişim sayfasında bulunan iletişim formudur. Her türlü görüş/ öneri/ ve şikayetleriniz için iletişim formunu kullanabilirsiniz. İletişim formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğluna Soru Sormak ve Ürünlerini Satın Almak İçin Resmi web sitesi olan profsaracoglu.com sitesine tıklayın.