İbrahim Saraçoğlu
Hoşgeldiniz
Giriş


Mide Migreni Nedir Tedavisi Nasıldır?

Mide Migreni Nedir?

Mide migreni; özellikle çocuklarda görülen, bazen baş ağrısıyla yaşanan, 72 saate kadar da sürebilen karın ağrılarıdır. Hastalığın kesin nedeni tam olarak bilinmezken bazı gıdaların, stres ve gerginliğin mide migrenini tetiklediği bilinmektedir.

Mide Migreninin Belirtileri

Mide bulantısı ve kusma
Şiddetli karın ağrısı
Aniden ortaya çıkan, şiddetli baş dönmesi sorunu
İştah kaybı
Huysuzluk

Mide Migreni Tedavisi

Doğru tedavinin hemen uygulanabilmesi için öncelikle teşhisin doğru şekilde konulması gerekmektedir. Genellikle 5-9 yaş arası çocuklarda daha çok görülen mide migreni, çocukların beslenme sorunları nedeniyle karın ağrısı yaşamasından dolayı bu hastalık olup olmadığı kolay anlaşılamayabilir.
 
Migren tedavisinde kullanılan özellikle mide bulantısı ilaçlar ve ağrı kesiciler mide migreni tedavisinde sıklıkla kullanılmaktadır.

Mide migreni her ne kadar ciddi bir sağlık sorunu olarak görülmese dahi günlük hayatımızı olumsuz şekilde etkileyebilir. Doğru zamanda teşhis sonucunda tedavinin başlaması oldukça önemlidir.

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

İgili Makaleler

RSS


İbrahim Saraçoğlu

Sitemizde kullanılan tüm makale ve resimler bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgilerin uygulanması tamamen kişiye aittir. Doktor kontrolü haricinde uygulama yapmanız tavsiye edilmez.

İbrahim Saraçoğlu Kürleriİbrahim Saraçoğlu soğan kürü İbrahim Saraçoğlu - Zayıflama Kürü ibrahim saraçoğlu avakado

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
www.ibrahimsaraçoğlu.com web sitesi kar amacı gütmeyen Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun Youtube video sitesine Herkese açık olarak yüklenen videolarının izlenebildiği bir video portalıdır. Bu site Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun resmi web sitesi değildir. www.ibrahimsaraçoğlu.com sunucularında video barındırılmamaktadır. www.ibrahimsaraçoğlu.com sitesindeki tüm videolar Youtube video sitesinden alınmıştır. Video ve yayınların kaldırılması ve telif hakkı şikayetleriniz için www.ibrahimsaraçoğlu.com iletişim sayfasında bulunan iletişim formunu kullanarak iletişim kurabilirsiniz. Site yönetimi iletişim yöntemi iletişim sayfasında bulunan iletişim formudur. Her türlü görüş/ öneri/ ve şikayetleriniz için iletişim formunu kullanabilirsiniz. İletişim formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğluna Soru Sormak ve Ürünlerini Satın Almak İçin Resmi web sitesi olan profsaracoglu.com sitesine tıklayın.