İbrahim Saraçoğlu
Hoşgeldiniz
Giriş


Mide Bulantısı ve Halsizlik Neyin Belirtisidir?

Mide bulantısı ve halsizlik son zamanlarda yaygın olarak görülen şikâyetlerden biridir. Mide bulantısı ve halsizlik yaşadığınızda bunların neden kaynaklandığına dair kendinizce yorum yapmamalısınız. Zira ufak bir şey diye geçiştirdiğiniz bu rahatsızlıklar ciddi hastalıklara yol açabilir. Peki, araştırmalara göre mide bulantısı halsizlik neyin belirtisi olabilir?

Mide bulantısı; zaman zaman karında ağrıya neden olabilir. Ayrıca tükettiğiniz yiyeceklerin sindirim esnasında bir sorun oluşmasına ve bununla birlikte kusmalara da neden olabilir. Halsizlik ise yorgunluk baş ve sırt ağrısı gibi vücutta aniden oluşabilecek ağrılardan kaynaklanabilir.

Mide bulantısı ve halsizlik yaşıyorsanız bunu hemen kötüye yormadan önce bir doktora gidip hamile olup olmadığınızı öğrenin. Bilindiği gibi mide bulantısı ve halsizlik çoğu gebe kadınlarda görülen bir durumdur. Bu durumda bu iki şikâyet bazen hastalık belirtisi olmayabiliyor.

Mide bulantısı ve halsizlik size gastrit olabileceğinizin sinyallerini verebilir. Bu hastalıkta en çok görülen belirtiler bunlardır. Bayatlamış veya bozulmuş bir yiyecek tükettiğinizde gün içinde gıda zehirlenmesi vakası ile karşılaşabilirsiniz. Bu vakanın da en büyük belirtisi mide bulantısı ve halsizliktir.

Görüldüğü gibi mide bulantısı ve halsizliğin belirtisi tek bir hastalık ile sınırlandırılmıyor. Birçok sebebi olabildiği gibi birçok belirtisi de bulunmaktadır. Bu yüzden böyle bir durum yaşadığınızda geçiştirilmemeli hemen bir doktor tarafından muayene olmalısınız.


Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

İgili Makaleler

RSS


İbrahim Saraçoğlu

Sitemizde kullanılan tüm makale ve resimler bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgilerin uygulanması tamamen kişiye aittir. Doktor kontrolü haricinde uygulama yapmanız tavsiye edilmez.

İbrahim Saraçoğlu Kürleriİbrahim Saraçoğlu soğan kürü İbrahim Saraçoğlu - Zayıflama Kürü ibrahim saraçoğlu avakado

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
www.ibrahimsaraçoğlu.com web sitesi kar amacı gütmeyen Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun Youtube video sitesine Herkese açık olarak yüklenen videolarının izlenebildiği bir video portalıdır. Bu site Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun resmi web sitesi değildir. www.ibrahimsaraçoğlu.com sunucularında video barındırılmamaktadır. www.ibrahimsaraçoğlu.com sitesindeki tüm videolar Youtube video sitesinden alınmıştır. Video ve yayınların kaldırılması ve telif hakkı şikayetleriniz için www.ibrahimsaraçoğlu.com iletişim sayfasında bulunan iletişim formunu kullanarak iletişim kurabilirsiniz. Site yönetimi iletişim yöntemi iletişim sayfasında bulunan iletişim formudur. Her türlü görüş/ öneri/ ve şikayetleriniz için iletişim formunu kullanabilirsiniz. İletişim formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğluna Soru Sormak ve Ürünlerini Satın Almak İçin Resmi web sitesi olan profsaracoglu.com sitesine tıklayın.