İbrahim Saraçoğlu
Hoşgeldiniz
Giriş


Balgam Nasıl Kolay Atılır?

Balgam öksürükle birlikte solunum yollarından dışarıya atılan bir salgıdır. Balgam akciğerlerde bulunmaktadır. Balgam toz tanecikleri, akyuvarlar ve bakterilerden oluşmaktadır. Balgam solunum yollarında her zaman bir miktar bulunmaktadır. Ama balgam çoğalırsa ve rengi değişirse bu bir hastalık belirtisi olabilir. Bu nedenle doktora başvurarak gerekli tedbir alınmalıdır.

Balgamın yutulmaması gerekir. Ağıza gelen balgam mendil yardımıyla tükürülerek vücuttan atılmalıdır. Solunum yolarında bulunan bu balgam nasıl atılır? Balgamı atmak için önce doktora başvurulmalıdır. Doktorun verdiği tedavinin yanında bazı bitkisel ilaçlarla da balgam vücuttan atılabilir.

Balgamı vücuttan atmak için neler yapılabilir: Ilık su balgamın söktürülmesinde kullanılması gereken en önemli besindir. Sakız çiğnemek balgamı eritir. Bal balgam söktürülmesinde yardımcı olan bir besindir. Hardal, kuru üzüm, zencefil de balgamın yumuşamasına ve söktürülmesine yardımcı olur. Ayrıca elma çayı da balgam söktürülmesine bire birdir.

Balgam aslında vücutta kuruluğun giderilmesine ve kan azaldığı zaman kana dönüşerek vücudun beslenmesine yardımcı olur. Ama öksürük yoluyla oluştuğunda ve normalden fazla olup rengi değiştiğinde balgam bir hastalık belirtisi olabilir. Bu durumda gerekli önlemlerin alınması gerekir.

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

İgili Makaleler

RSS


İbrahim Saraçoğlu

Sitemizde kullanılan tüm makale ve resimler bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgilerin uygulanması tamamen kişiye aittir. Doktor kontrolü haricinde uygulama yapmanız tavsiye edilmez.

İbrahim Saraçoğlu Kürleriİbrahim Saraçoğlu soğan kürü İbrahim Saraçoğlu - Zayıflama Kürü ibrahim saraçoğlu avakado

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
www.ibrahimsaraçoğlu.com web sitesi kar amacı gütmeyen Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun Youtube video sitesine Herkese açık olarak yüklenen videolarının izlenebildiği bir video portalıdır. Bu site Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun resmi web sitesi değildir. www.ibrahimsaraçoğlu.com sunucularında video barındırılmamaktadır. www.ibrahimsaraçoğlu.com sitesindeki tüm videolar Youtube video sitesinden alınmıştır. Video ve yayınların kaldırılması ve telif hakkı şikayetleriniz için www.ibrahimsaraçoğlu.com iletişim sayfasında bulunan iletişim formunu kullanarak iletişim kurabilirsiniz. Site yönetimi iletişim yöntemi iletişim sayfasında bulunan iletişim formudur. Her türlü görüş/ öneri/ ve şikayetleriniz için iletişim formunu kullanabilirsiniz. İletişim formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğluna Soru Sormak ve Ürünlerini Satın Almak İçin Resmi web sitesi olan profsaracoglu.com sitesine tıklayın.