Son Makaleler - İbrahim Saraçoğlu
İbrahim Saraçoğlu
Hoşgeldiniz
Giriş


Son Makaleler


 • Farmasi Ürünleri ile Doğal ve Bitkisel Çözüme Kavuşun!

  Sivilceden çıbana, varisten selülite, romatizma, sırt ve boyun ağrılarından doğum sonrası çatlaklara, egzamadan sedef hastalığına, saç dökülmesinden mantara birçok hastalığın devası Farmasi'de... Farmasi'nin %100 bitkisel olan ve Sağlık Bakanlığı onaylı ürünlerini, %30-%40 indirimli almak için lütfen BURAYI TIKLAYARAK formu doldurun ya da ayrıntılı bilgi almak için bilgi@bilgikafesi.com e-mail adresine mesaj atın. Farmasi, %100 yerli malıdır ve helal sertifikalıdır.

  !!!!! Üyelik ve katalog gönderimi ücretsizdir. Satış ve her ay sipariş girme zorunluluğu yoktur. Birçok kişi Farmasi'ye kendi ihtiyaçlarını almak için üye olmaktadır. 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo da ücretsizdir!  Ayrıca formu doldurduktan sonra bilgi@bilgikafesi.com e-mail adresine mail atıp whatsapp grubumuza katılarak ürünlerle ilgili merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz.

  Devamı.. »
 • Yaşlanmaya Sebep Olan Besinlerden Bazıları

  Hangi gıdalar yaşlanmaya yol açar? Yaşlanmayı geciktirmek için hangi besinleri tüketmekten vazgeçmeliyiz? Yaşlanma belirtilerinden kurtulmak için tüketilmemesi gereken yiyecek ve içecekler nelerdir?

  Aşağıda yaşlanmaya neden olan 6 adet besini yazdık. 

  Yaşlanmaya Sebep Olan 6 Besin:

  1) Alkol:

  Alkolün içeriğindeki toksinler ciltte solgunluğa, sivilce ve lekelere sebep olur. Uyku düzeni ve kalitesini de olumsuz yönde etkiler. Düzensiz ve yetersiz uyku da ciltte kırışıklığa ve pürüzlenmeye yol açar.

  2) Siyah çay:

  Siyah çayda bulunan yüksek çinko maddesi (tanin) diş lekelenmesine sebep olur. Fakat siyah çayı içine süt katıp tüketirseniz lekelerle savaşır.

  3) Yanmış yiyecekler:

  Dibi siyah renge dönecek derecede tutmuş, yanmış yiyecekler vücuttaki bağ dokularını bozan zararlı bir madde içerir. Bu da sağlığın bozulmasına ve yaşlanmaya sebebiyet verir. Yanan yiyeceklerin yanan kısmı kesinlikle giderilmeli, yanmış halde besin tüketilmemelidir.

  4) Tuz:

  Tuzdaki sodyum vücutta fazla su tutumuna ve şişliğe sebep olur. Genç ve canlı görünüm için tuzu azaltmak neredeyse tüm doktorların söz birliği ettiği bir öneridir.

  5) Baharatlı yiyecekler:

  Baharatlı yiyecekler vücuttaki alerjiyi azdırır. Menopoza girmiş kadınlarda baharatlı yiyecekler varisleri genişletir, derinin kızarık ve lekeli; dolayısıyla daha yaşlı görünmesine yol açar.

  6) Enerji içecekleri:

  Enerji içeceklerinin içerdiği asitler diş minesinde zedelenmeye ve lekelenmeye sebep olur. Enerji içeceği yerine su tercih etmek ise cildi güzelleştirir, sağlığı korur. Genç görünmek ve kendinizi dinç hissetmek için yeme içme alışkanlığımızda önerilere uyarak dikkat etmeliyiz.

   

   

  Devamı.. »
 • Saç Ekimi Ne Zaman ve Nasıl Yapılır?

  Bay, bayan demeden herkesin ortak problemi olan saç dökülmesi artık sorun olmaktan çıkmaktadır. Saç dökülmesi sadece bayan ya da bay olarak ayırt edilmeden herkesin sorunu olmakta, hatta saç dökülmesi gençlerin de ortak sorunları halinde gelmektedir. Saç dökülmesinin en büyük nedenlerinden bazıları, çevresel sorunlar, hava kirliliği, radyasyon, hastalıklar ya da doğuştan gelen ve sonradan saç dökülmesine yol açan genetik faktörlerdir. Ama artık saç dökülmesi tarif olmaktadır, saç ekimi yaptırarak bu sorundan kurtulabilirsiniz nasıl mı? Saç dökülmesinden rahatsız olan 18 yaşını doldurmuş her genç saç ekimi yaptırabilir. Saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler illaki saçlarının tamamın dökülmesini beklemeden, saçlarında açılmaların çoğalmasını beklemeden, ya da her banyo sonrası dökülen saçların daha çok artmasını beklemeden saç ekimi yaptırabilir. Eğer bu tarz sorunlar yaşıyorsanız iş işten geçmesini beklemeden rahatsızlık duyduğunuz andan itibaren saç ekimi yaptırabilirsiniz. Saç kimi yaptırmak isteyen kişilerin bu işte profesyonelleşmiş kişiler tarafından yapılmasına dikkat edilmelidir. Saç ekimi öyle hemen olacak bir olay değildir, saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerde genetik bir hastalık var olup olmadığı, yüksek tansiyon, kalp rahatsızlığı gibi birçok hastalığın var olmaması gerekmektedir. Bu hastalıkların var olması dışında kan testi yapılarak saç ekimine uygun olup olmadığı da araştırılarak saç ekimi aşamasına geçim işlemleri başlamaktadır. Çünkü saç ekimi yapılacak kişiye anestezi verileceğinden saç ekimi uygun olup olmadığı uzman kişiler tarafından araştırılmaktadır.

  Saç ekiminin zamanı var mıdır? Saç ekimin asla bir zamanı yoktur. Rahatsızlık duyulduğu andan itibaren saç ekimini yaptırabilirler. Saç ekimi nasıl yapılır? Saç dökülmesi yaşayan kişiler saçlarının tamamen dökülmesini beklemek gibi bir nedeni olamaz. Kişi saçlarında oluşan açılmalar ya da dökülmelerden rahatsızlık duyduğu andan itibaren saç ekimi yaptırabilir. Saç ekim yaptırmak isteyen kişiler ilk önce hastanede muayenelerinden geçtikten sonra, saç ekimine uygun olup olmadığını kanaat getirildikten sonra saç ekimi için işlemler başlatılmaktadır. Hastaya uygulanan anestezi ardından kişiye sağlıklı saçlardan alınan köklerden saç ekimi yapılmaktadır. Saç ekimi sırasında asla ağrı ya da sızı hissetme yaşanmamaktadır. Tamamen uyuşan saç köklerinin yerinde hiçbir his yaşanmamaktadır, ama saç ekimi bittikten sonra başımızda ağrı olabilir ama bu ağrı dayanılabilecek gibi değil ufak bir ağrı olmaktadır. Bu ağrıya ufak bir ağrı kesici de tesir edebilmektedir. Saç ekiminin faydasının ve de kalıcı olabilmesi için bir kaç seans uygulanması gerekmektedir.  Saç ekiminden sonra 6 aya yakın saçların çıkması da gözlenmektedir. Bu esnada hastanın sabırlı olması gerekmektedir, saç ekimi yapılan hastalarda genellikte yatış gözlenmemektedir. Bir kaç seans sonrasında eski gür saçlarınıza kavuşmanız sağlanacaktır. Saç ekimi uzman kişiler tarafında yapılması uygun olmaktadır. Saç ekimi hastadan hastaya da farklıklar göstermektedir. Yani kadın ve erkek bünyesi farklı olduğundan saç ekiminde farklılıklar da rastlamak mümkündür.

   

  Devamı.. »
 • Mide Migreni Nedir Tedavisi Nasıldır?

  Mide Migreni Nedir?

  Mide migreni; özellikle çocuklarda görülen, bazen baş ağrısıyla yaşanan, 72 saate kadar da sürebilen karın ağrılarıdır. Hastalığın kesin nedeni tam olarak bilinmezken bazı gıdaların, stres ve gerginliğin mide migrenini tetiklediği bilinmektedir.

  Mide Migreninin Belirtileri

  Mide bulantısı ve kusma
  Şiddetli karın ağrısı
  Aniden ortaya çıkan, şiddetli baş dönmesi sorunu
  İştah kaybı
  Huysuzluk

  Mide Migreni Tedavisi

  Doğru tedavinin hemen uygulanabilmesi için öncelikle teşhisin doğru şekilde konulması gerekmektedir. Genellikle 5-9 yaş arası çocuklarda daha çok görülen mide migreni, çocukların beslenme sorunları nedeniyle karın ağrısı yaşamasından dolayı bu hastalık olup olmadığı kolay anlaşılamayabilir.
   
  Migren tedavisinde kullanılan özellikle mide bulantısı ilaçlar ve ağrı kesiciler mide migreni tedavisinde sıklıkla kullanılmaktadır.

  Mide migreni her ne kadar ciddi bir sağlık sorunu olarak görülmese dahi günlük hayatımızı olumsuz şekilde etkileyebilir. Doğru zamanda teşhis sonucunda tedavinin başlaması oldukça önemlidir.

  Devamı.. »
 • Gebelik Hamilelik Dönemini Stressiz Endişesiz Geçirmenin Yolları

  Hamilelik bütün kadınların en evhamlı dönemleridir. Evhamın sebebi değerli ve güzeldir. İçinizdeki ikinci bir kalbin ev sahibisiniz. Bebeğinizin doğmadan önce ve doğduktan sonraki sağlığı için endişelenmeniz gayet normaldir. Bunun dışında bebeğin gelişi ile hayatınızda olacak değişiklikler, getireceği sorumluluklar için endişelenmenizde çok normal. Çünkü hayatınıza sizden önce düşüneceğiniz bir yaşam daha giriyor, siz de bir ebeveyn olacaksınız! Ancak bu kaygılarınız normal hayatınızı etkileyecek düzeyde ise, bu stres ile başa çıkmanın arayışında olmalısınız.Gebelik dönemini rahat ve endişesiz geçirmek istiyorsanız bu önerileri dikkate alın.

  Korkularınızı Eşinizle Konuşun

  Eşinizle sakin bir yerde yeni yaşamınız ve bebeğiniz hakkındaki endişe ve korkularınız paylaşın. Büyük bir ihtimalle eşinizin de kendi iç dünyasında hapsedilmiş endişe ve korkuları vardır. Sağlıklı iletişim bu nedenle ikinizin de içini büyük oranda rahatlatacaktır. Bunun dışında etrafınızdaki tecrübeli ebeveynler ile korkularınızı paylaşarak onlarında desteğini alın.

  Endişeniz bebeğinizin bir sağlık sıkıntısı ile ilgili ise bu durumu hekiminiz ile paylaşın. Problemin tamamen ortadan kalkmasına rağmen endişeleriniz hala uykularınızı kaçıracak düzeyde profesyonel bir destek almanız şart.

  Stresiniz Bebeği Nasıl Etkiler

  Hamilelerde modern yaşamın getirdiği kronik stresin yanında, bebeğin az kilolu doğma olasılığı, normal doğum veya sezaryen korkusu fazlasıyla baskı oluşturmaktadır. Hamilelik sürecinde yoğunluğunuzu ve zamanınızı başka bir yere vermek zorunda iseniz önceliği bu dönemde bebeğinize kendinize vermelisiniz. Bu dönem bebeğiniz ve sizin sağlığınız için hayati bir süreçtir. Bu stresi azaltarak daha sakin ve sağlıklı bir gebelik geçirmenize yardımcı olacaktır.

  Stresi Azaltmanın Yolları

  Hayır Deyin

  Ben her şeyi yapabilirim düşüncesinden vazgeçin. Her şeyi sizin yapmanız mümkün değil. Bu sizi ve bebeğinizi yıpratır. Öncü olmaktan, önceliklere hakim olmaktan vazgeçin. Bunu tek başınıza yapamıyorsanız aile ve arkadaşlarınızdan destek alın.

  Ev İşlerini Abartmayın

  Bu dönemi ev işleri ile değil de açık hava yürüyüşleri, kitap okumak ve dinlenmekle geçirin. Bunu en azından haftada 1 veya 2 gün yapın. Bu sizin 1 haftanızı stressiz geçirmenizi sağlayacaktır.

  Egzersize Başlayın

  Derin nefes alıp vermenizi sağlayacak esneme hareketleri, yoga ve hamilelik pilatesi (plates) yapabilir, yüzme ve yürüyüşü düzenli hale getirebilirsiniz.

  Beslenmenize Dikkat Edin

  Öğün atlamadan sağlıklı beslenmeye önem verin. Bu sizin duygusal ve fiziksel yönden enerjinizi yükseltecektir.

  Uykunuzu Alın

  Hamilelik döneminde vücudunuz bebeğinize en iyi şekilde bakmak için büyük çaba sarf ediyor. İyi bir uyku vücudunuzun dinlenme ihtiyacını karşılaması açısından son derede önemlidir.

  Gebelik Hakkında Aşırı Bir Araştırma Yapmayın

  Gebelik dönemi çok hassas ve endişeye açık bir dönemdir. Bu nedenle gebelikteki olumsuzluklar hakkında çok fazla makale, kitap ve eş dost hikayelerine dalmayın. İyi şeyleri dinlemek güzel, ancak arada geçen minicik bir detay bile sizi endişeye sevk edebilir. Siz sadece bebeğinizin minik kalbini dinleyin.

  Destek Gurubu Kurun

  Eğer başa çıkamadığınız bir durumla karşılaşırsanız internetten destek gurubu kurun veya bu guruplardan birine katılarak onlarla paylaşın. Birçok kadın internet üzerinden birbirlerinin sorunlarını dinleyerek birbirlerine destek oluyor.

  Eğer Stresiniz Patlama Noktasındaysa

  Mutlaka bir terapistle ve kadın doğum uzmanınızla görüşün ve onların söylediklerini dinleyerek uygulamaya çalışın. Acaba’yı hayatınızdan çıkarın. Hamileliğinizin stressiz geçmesi bebeğinizi ve sizi gereksiz risklerden, doğum sonrasına da sürükleyebileceğiniz endişe ve depresyondan koruyacaktır.

   

  Devamı.. »
RSS


İbrahim Saraçoğlu

Sitemizde kullanılan tüm makale ve resimler bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgilerin uygulanması tamamen kişiye aittir. Doktor kontrolü haricinde uygulama yapmanız tavsiye edilmez.

İbrahim Saraçoğlu Kürleriİbrahim Saraçoğlu soğan kürü İbrahim Saraçoğlu - Zayıflama Kürü ibrahim saraçoğlu avakado

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
www.ibrahimsaraçoğlu.com web sitesi kar amacı gütmeyen Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun Youtube video sitesine Herkese açık olarak yüklenen videolarının izlenebildiği bir video portalıdır. Bu site Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun resmi web sitesi değildir. www.ibrahimsaraçoğlu.com sunucularında video barındırılmamaktadır. www.ibrahimsaraçoğlu.com sitesindeki tüm videolar Youtube video sitesinden alınmıştır. Video ve yayınların kaldırılması ve telif hakkı şikayetleriniz için www.ibrahimsaraçoğlu.com iletişim sayfasında bulunan iletişim formunu kullanarak iletişim kurabilirsiniz. Site yönetimi iletişim yöntemi iletişim sayfasında bulunan iletişim formudur. Her türlü görüş/ öneri/ ve şikayetleriniz için iletişim formunu kullanabilirsiniz. İletişim formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğluna Soru Sormak ve Ürünlerini Satın Almak İçin Resmi web sitesi olan profsaracoglu.com sitesine tıklayın.